“Turizm Pandemiyi Atlattı. 2023 İyi Geçecek.”

“Turizm Pandemiyi Atlattı. 2023 İyi Geçecek.”
Londra’daki World Travel Market’e katılarak Kıbrıs Türk turizm sektörünün tanıtılmasına katkı koyan Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Asbaşkanı Oğuz Akançay, fuardaki durumun turizm sektörünün Covid-19 pandemisinin atlatıldığını gösterdiğini ve 2023 yılında turizmin salgın öncesine dönmesinin beklendiğini açıkladı.

KITSAB adına fuara katılan Oğuz Akançay, “World Travel Market’te hem büyük bir hareketlilik vardı; hem de Kıbrıs Türk stantlarına büyük bir ilgi yaşandı” bilgisini paylaşarak söyle dedi:

“Burada edindiğimiz izlenim, turizm sektörünün Covid-19 salgını süresince yaşadığı kayıplarını telafi etmeye başlayacağı şeklindedir. Bundan Türkiye, Güney Kıbrıs ve Kuzey Kıbrıs da payına düşeni alacaktır. Genellikle aynı ürünü sunduğumuz bu destinasyonlara da büyük bir ilgi olduğunu gözlemledik.

Bu ilginin somut bir hal alabilmesi, Kuzey Kıbrıs’a yansıması, turist sayısı ve gelirinin artması için turizm acentelerine, sektörün diğer paydaşlarına ve en önemlisi devletimize düşen görevler vardır. Görevlerimizi yapmamız halinde 2023 yılının turizm açısından parlak bir yıl olacağı aşikardır. Covid-19 pandemisi artık sona ermiştir. İnsanlar tatile çıkacaktır. Bu sektörden pay almak isteyenler üzerlerine düşenleri yapmalıdır.”