TUREB Üyesi Rehberden Turizme Darbe

TUREB Üyesi Rehberden Turizme Darbe
TUREB üyesi rehber Kadir Tanrıkulu'ndan turizme inanılmaz saygısızlık.
Yurtdışından misafir olarak Türkiye'ye tur için gelen gruba rehberlik yapan ve Türkiye geneli rehberlik sertifikasına sahip olan Kadir Tanrukulu'nun sevgilisiyle tura katılmak istemesi ortalığı karıştırdı. Sevigilsi ile tura katılıp rehberlik yapmak isteyen Kadir Tanrıkulu, tur sahibi firmadan ret cevabı alınca ortalık karıştı.

Çileden Çıktı!

Sevgilisi için ret cevabı alan rehber gittiği otellerde yaşattığı sıkıntılar ile otel çalışanları ve turistler tarafından tepki toplarken aynı zamanda birlikte seyahat ettiği otobüs kaptanına da aynı şekildeki aşağılayıcı davranışları sonucu kavga çıkmasına sebep oldu. Tanrıkulu misafirlerin önünde kaptana küfrederek, kaptanı çileden çıkardı ve kaptanın attığı yumruk ile ortalık karıştı.

Türkiye'nin turizm ülkesi olması ve böyle bir şahsa TUREB üyeliğinin nasıl verildiği araçta bulunan misafirler tarafından sorgulanırken, rehberin 10 günlük olan işine tur ortasında son verildi. 

Bu çirkin davranış ile ilgili TUREB'e bilgi verilirken, TUREB ve TURSAB tarafından nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu.
İlgili firmanın TUREB üyesi Kadir Tanrıkulu hakkında yasal işlem başlatma yoluna gittiği de gazetemize genel bilgiler arasında.